Протеинска подлога за пица

0 out of 5

46ден

1 пакување 160 g

 

SKU: 001-13-1-1 Категорија: Готови продукти тагови

Опис

СОСТАВ  –  Low Carb Pizza Mix,  квасец 

 

Нутритивни вредности

Тежина 100 g
Енергија:

1076.4 kJ / 256.3 kcal

Масти:

3.53 g
-од кои заситени: 1.08 g

Јаглехидрати:

29.45 g
-од кои шеќери: 1.8 g

Диетални влакна:

4.53 g

Протеини:

23.62 g

Сол (натриум x 2.5):

1.79 g

ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ

Oбожавате пици но знаете дека ќе придонесат за некој килограм плус? Со вашите пријатели често во друштво порачувате пици кои се најчесто со кулен, врат, шунка, а вие сакате да се храните здраво и да ја одржувата својата телесна тежина.? Со GoRobusta добивате теста за пица без грижа на совест. Составот на протеинските теста за пица со низок удел на јаглехидрати, микс на растителни протеини, микс на семки од сончоглед и семки од тиква кои прават одличен внес на многу витамини и минерали прави тесто кое е пријателски настроено на вашите вечерни собири со вклучени пици во менито. Ова тесто ве мотивира да го комбинирате со зеленчуци како пиперки, печурки, наут, авокадо, домати, кромид, златна мешавина.. Ова тесто ќе ви дозволи слободно да ставите и пармезан, горгонѕола или кашкавал затоа што имате простор во калорискиот внес и простор за експериментирање. Брзо готови, вкусни, здрави верзии на пици за вас, вашите деца и сите ваши излети и дружби со роднините и пријателите. Подгответе домашна софра со сите креативни, здрави и превкусни варијанти на нашите производи и совети за рецепти. 

Reviews ?>

There are no reviews yet.

Be the first to review “Протеинска подлога за пица”