Протеински Хот-Дог Банс (Hot-Dog Buns)

0 out of 5

76ден

2/1  пакување 180 g

 

SKU: 001-12-1-1 Категорија: Готови продукти тагови: ,

Опис

СОСТАВ –  Протеински микс (протеини од пченица, соја и лупин), парчиња од соја, ленено семе, семки од сончоглед, соино брашно, интегрално пченично брашно, пченични трици, диетални влакна од јаболко, сусам, сол, јачменово сладно брашно, емулгатор: соја лецитин, регулатор на киселост: натриум диацетат, сув квасец

 

Нутритивни вредности

Тежина 100 g
Енергија:

1136.0 kJ / 270.0 kcal

Масти:

13.4 g
-од кои заситени: 1.8 g

Јаглехидрати:

5.9 g
-од кои шеќери: 1.9 g

Растителни влакна:

10.1 g

Протеини:

26.5 g

Сол (натриум x 2.5):

1.1 g

ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ

Дали не сте посакале вашата најомилна форма на лепче да биде во здрава верзија? Најпрактичните take-away лепчиња кои се сосема доволни за вашиот доручек, за брз оброк при работната пауза, компактен и практичен, може да се јаде од-нога и доколку ги следите нашите препораки за здрави намирници, ќе биде и полн со свежина и енергија за да продолжите со вашиот зафатен работен ден. Одлични се и за работа на пат, возење во автомобил, излет, пакетче храна за вашите деца, привлечни за око, уште попривлечен вкус.

Хот-Дог здравото лепче е стабилен оброк богат со растителни протеини и диетални влакна, со додадок на семки од сончоглед, сусам и ленено семе кои потекнуваат од истиот состав на протеински вечерен леб, со форма која ќе ви даде нови можности за практични и здрави оброци. 

Reviews ?>

There are no reviews yet.

Be the first to review “Протеински Хот-Дог Банс (Hot-Dog Buns)”