Протеински чипс

0 out of 5

66ден

1 пакување 100 g.

 

SKU: 001-13-1 Категорија: Готови продукти тагови

Опис

СОСТАВ  – Original Protein Crackermix

 

Нутритивни вредности

Тежина 100 g
Енергија:

1968.0 kJ / 470.0 kcal

Масти:

28.0 g
-од кои заситени: 4.9 g

Јаглехидрати:

21.4 g
-од кои шеќери: 4.0 g

Диетални влакна:

13.1 g

Протеини:

27.0 g

Сол (натриум x 2.5):

1.0 g

ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ

 Сличен на крекерите, полесна и помека верзија на крцкав неодолив и здрав, печен (не пржен) чипс незаменлив како грицки за на работа, за во парк, за во школо, за со друштво, за домашно кино, за јавно кино, прилагодн за секаде, вкусен, здрав и weightloss-friendly!

Може да го користите за доручек како замена за леб, за ужинка on-the-go или на вашето работно место и понекогаш вечера изронет во омилената зеленчукова салата!
Добивате богатство на здравствени бенефити преку семенките од сончоглед, лененото семе и овесните снегулки, пропратено со богатство на диетални влакна. (овде лник кај диетални влакна кој може да ги однесе кај протеински вечерен леб и описот на диеталните влакна и нивните здравствени придобивки). 

Сончогледот нуди богатство на витамините Б и Е, минералите цинк, магнезиум, железо, селен, калиум…и низа на амино киселини кои додаваат одличен растителен протеински внес преку кекерот. Лененото семе е број еден против високиот холестерол, здрава простата кај мажите, број еден избор за сите жени поради богатството на фолна киселина и поволно дејство при симптоми на менопауза и за сите кои не се големи љубителни на внес на морска храна, тука е лененото семе како богатство на омега-3 масни киселини. Овесните снегулки како јагода на шлагот во протеинскот чипс ги надополнуваат здравствените бенефити преку нивниот висок нутритивен профил, а низок калориски внес. Тие се исто така борци против високиот холестерол, одлично пакетче на витамини и минерали и заедно со лененото семе и сончогледот добивате сосотојки кои заситуваат многу брзо, вие сте сити подолго време и лесно ја регулирате телесната тежина. Да не забораваме дека витаминот Е и корисните масни киселини пропратени со минералите во овие семиња се првиот избор за одржување на мазна кожа и борба против сите кожни иритации и воспаленија.

Reviews ?>

There are no reviews yet.

Be the first to review “Протеински чипс”