РОЛЕР ЗА ТЕСТО – МРЕЖА

0 out of 5

290ден

 

 

SKU: 001-17-5-1 Категорија: Акцесоари тагови

Опис

Нутритивни вредности

Тежина 500 g

ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ

Во  делот на ‘ржаната тортиља дознавме за силните бенефити на ‘ржаното брашно, дека ржта ви носи извор на магнезиум, железо, калиум, цинк, витамини од кои особено Е и Б витамините, растителни влакна и едноставно добивате пакетче здравје за вашето срце, кардиоваскуларен систем, дигестивен систем, ‘ржта има и состојки кои се борат против рак на дојка и го чуваат вашето здравје. Оброците кои содржат ‘рж и ‘ржано брашно ви даваат многу ситост и тоа спречува подоцнежно прејадување во текот на денот, тие ја стабилизираат енергијата и добивате правилно искористување на истата. Овие бенефити ни се мотивација да создаваме се повеќе ржани производи, па затоа ви нудиме и опција на мешано ‘ржан леб, да ја збогатите својата палета на различни здрави предлози кои ви ги нудиме, да го менувате вкусот и секогаш со нас да имате можност за здрав избор на вкусови!

Reviews ?>

There are no reviews yet.

Be the first to review “РОЛЕР ЗА ТЕСТО – МРЕЖА”