Спанаќ Тортиља

0 out of 5

85ден

6/1 пакување, 480 g

 

SKU: 001-18-2-1 Категорија: Готови продукти тагови

Опис

Спанаќ тортиља
СОСТАВПченично брашно, замрзнат спанаќ, сончогледово масло, глицерол, микс Wheat Tortilla Mix (средство(а) за нараснување: натриум хидроген карбонат, динатриум дифосфат; пченично брашно, емулгатор(и): моно и диглицериди на масни киселини; декстроза, регулатор на киселост: јаболкова киселина; ензими, средство(а) за третман на брашно: Л-цистеин, аскорбинска киселина.), сол

 

 

Нутритивни вредности

Тежина 100 g
Енергија:

1290.4 кј / 306.2 kcal

Масти:

8.3 g
– од кои заситени: 1.5 g

Јаглехидрати:

50.6 g
– од кои шеќери: 1.03 g

Растителни влакна:

0.02 g

Протеини:

7.3 g

Сол (натриум х 2.5):

1.07 g

ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ

Со GoRobusta уште една можност за одличен take-away оброк! Сите ваши омилени намирници свиткани во тесто кое конечно нема да ви создава грижа на совест! Побарајте од нас здрави рецепти за креативни и нутритивно богати полнители на тортиљите, соодветствено дали сте спортисти, рекреативци или едноставно сакате да се храните здраво!

Во оваа тортиља додаваме уште една полновредна намирница, а тоа е спанаќот! Плус нутритивни вредности и плус привлечна арома на овој производ.

Reviews ?>

There are no reviews yet.

Be the first to review “Спанаќ Тортиља”